top of page
  • Kadıköy Yüzme Kulübü

Kadıköy Yüzme Kulübü Performans ve Master Yüzme

Master yüzme ve performans yüzme nedir? Kadıköy Yüzme Kulübü, bu iki alanda nasıl bir eğitim veriyor? Eğitim süreci nasıl ilerliyor? Kimler master ve performans yüzme eğitimlerinden faydalanabilir? Herhangi bir yaş sınırı bulunuyor mu? Bu iki eğitim seçeneğinden faydalanmak için hangi seviyede olmak gerekiyor?

Kadıköy Yüzme Kulübü’nün farklı yaş grubu ve seviyelere yönelik eğitim fırsatları sunduğu biliniyor. Kulüp yüzme bilmeyenleri kapsayan kursların yanı sıra; sporcular için de farklı eğitim seçenekleri sunuyor. Master ve performans yüzme bu eğitim seçeneklerinden ikisi olarak biliniyor. Elbette bu iki eğitim seçeneklerini değerlendirmek isteyenlerin belirli koşulları sağlıyor olmaları gerekiyor. Peki; bu koşullar nelerdir? Kimler master ve performans yüzme gruplarında yer alabilir?


Master Yüzme ve Performans Yüzme Eğitimlerinden Kimler Yararlanabilir?

Kadıköy Yüzme Kulübü’nün performans yüzme kursları için üç farklı havuzda hizmet verdiği biliniyor. Bu havuzlar; Kadıköy Yüzme Havuzu, Sancaktepe Yüzme Havuzu ve Ataşehir Yüzme Havuzu olarak sıralanıyor. Performans gruplarında yer alabilmek için çocuk yüzme kursunun son seviyesinde eğitim almış olmak gerekiyor. Bu seviyedeki gerekli koşulları yerine getirmiş olanlar, antrenör onayıyla performans gruplarına geçebiliyor. Eğer sporcu başka bir yüzme kulübünden Kadıköy Yüzme Kulübü’ne geçiş yapmışsa gerekli koşulları sağlayıp sağlamadığına bakılıyor. Performans gruplarındaki sporcuların tamamının lisanslı sporcular olduğu biliniyor. Sporcular, yarışlarda kulübü temsil edebilecekleri gibi milli takıma girme şansı da elde edebiliyor. Özel okullar ve yurt dışındaki okullardan burs alma hakkı kazanabiliyorlar.

Master Yüzme ise 25 yaş üzerindeki lisanslı sporcuları kapsıyor. Bu alanda eğitim alacaklar yaş kategorilerine göre alt gruplara ayrılıyor. Yarışma kategorileri de yaş aralığı doğrultusunda belirleniyor. Yaş kategorileri; 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64 gibi yaş aralıkları şeklinde sıralanıyor.

Bu eğitim seçeneği için de üç farklı havuzdan söz etmek gerekiyor. Kadıköy Yüzme Havuzu, Ataşehir Yüzme Havuzu, Sancaktepe Yüzme Havuzu bu alanda eğitim alan sporcular tarafından kullanılabiliyor. Bu eğitim seçeneğinden faydalanabilmek için yetişkin yüzme kursunun son aşamasındaki koşulları yerine getirmiş olmak gerekiyor. Bu koşullar farklı kulüplerden gelen sporcular için de geçerli oluyor. Farklı kulüplerden gelen sporcuların bu koşulları yerine getirmeleri ve antrenör onayı almaları gerekiyor. Sporcular, yaş kategorilerinin yanı sıra; yüzme seviyesi ve branşa göre ayrılıyor. Ek olarak; uzun ve kısa mesafe yüzücüsü olarak da gruplandırılıyorlar. Eğitimler ve antrenmanlar bu çerçevede yapılıyor.


Master Yüzme ve Performans Yüzme Eğitimleri Nasıl Ücretlendiriliyor?

Master ve peformans yüzme eğitimleri haftada dört günü kapsayacak şekilde planlanıyor. Sporcular ayda en az 16 saat ders alıyorlar. Her ders gününde sporculara bir saat süren eğitimler veriliyor. Kurs kapsamında telafi dersi uygulaması bulunmuyor. Bu nedenle sporcuların eğitim programına bağlı kalmaları ve derslere düzenli olarak katılmaları öneriliyor. Özellikle master ve performans gruplarındaki sporcular için düzenli yüzmek ve antrenmanları aksatmamak önem taşıyor. Her iki eğitim seçeneği için de aylık ücret 700 TL olarak belirleniyor. Ödemelerin peşin ve nakit olarak yapılması gerekiyor. Ödemeler her ayın ilk haftasında yapılıyor. Birden fazla aile üyesinin eğitim alıyor olması halinde %7 oranında indirim uygulanıyor.

Master yüzme ve performans yüzme eğitimleri hakkında detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız varsa Kadıköy Yüzme Kulübü ile iletişime geçebilirsiniz. Kurs içerikleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bizi arayabilir, kulübümüzü ziyaret edebilirsiniz. Kulübümüz hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

30 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page