top of page
  • Kadıköy Yüzme Kulübü

Yüzme Eğitimi Alacaklar İçin Kadıköy Yüzme Kulübü

Kadıköy Yüzme Kulübü, yüzme eğitimi alacaklar için İstanbul’un tercih edilen kulüpleri arasında bulunuyor. Kulübün, çocuk ve yetişkinler için sunduğu yüzme kursları yoğun ilgi görüyor. Yüzmenin, beden ve ruh sağlığı için ne kadar faydalı olduğundan sıkça söz ediliyor. Dört mevsim ve her yaştan insanın yapabileceği bir spor olan yüzme, sağlığa açılan bir kapı oluyor. Yüzmeyi, yaşamın bir parçası haline getirmek, daha sağlıklı bir yaşam sürebilmek anlamına geliyor. Çünkü yüzme iskelet sisteminden kalbe, solunum rahatsızlıklarından mental sağlığa pek çok açıdan fayda sağlıyor.

Aslında bu noktadan bakıldığında yüzmeye ne kadar erken başlanırsa o kadar fayda sağlanacağını söylemek mümkün olabiliyor. Bu nedenle 3- 6 yaş aralığındaki çocukların yüzme eğitimi alması tavsiye ediliyor. Bu nedenle; özellikle son yıllarda pek çok ebeveyn çocukları için uygun bir yüzme kursu arayışına giriyor. Yüzme sporuyla ilgilenen çocukların yaşıtlarıyla çok daha rahat iletişim kurabildiği düşünülüyor. Çünkü yüzme çocuklarda özgüven gelişimini son derece olumlu etkiliyor. Çocukların daha sağlıklı bir kas ve iskelet sistemine sahip olmaları da yüzme sporuyla mümkün hale geliyor.

Ancak; yüzmeye başlamak için hiçbir zaman geç olmayacağını da unutmamak gerekiyor. Öyle ki; ilerleyen yaşlarda doktor tavsiyesiyle yüzmeye başlayan pek çok kişiye rastlamak mümkün olabiliyor. Yüzme hem hastalıkların önlenmesi hem de tedavisi için etkin rol oynayan sporlardan biri oluyor. Peki; yüzme eğitimlerine katılmak isteyenleri nasıl bir program bekliyor? Kadıköy Yüzme Kulübü’nde tercih edilebilecek kurs programları hangileri?


Kadıköy Yüzme Kulübü’nde Yüzme Eğitimi Almak

Öncelikle; Kadıköy Yüzme Kulübü’ndeki çocuk yüzme kursu seçeneklerini ele alarak başlayalım. Kadıköy Yüzme Kulübü’nde çocuklar için iki farklı seçenekten söz etmek mümkün olabiliyor. Bunlardan ilki “3 – 5 Yaş Yüzme Kursu” olurken diğeri “Çocuk Yüzme Kursu” adıyla anılıyor. Çocuk yüzme kursunun 5 -14 yaş aralığındaki kursiyerlere yönelik olduğu biliniyor. 14 yaş üzerindeki kursiyerler ise Yetişkin Yüzme Kursu seçeneklerini değerlendirebiliyor.

Hem çocuk hem de yetişkin yüzme kursu seçeneklerinde kurs grupları yüzme seviyesine göre oluşturuluyor. Çocuk gruplarında yaş da bu anlamda önemli kriterlerden biri oluyor. Kursiyer, yüzmeyi hiç bilmiyorsa; başlangıç seviyesi gruplarına alınıyor. Bu gruplarda suya alışma sürecinin ardından yüzme ile ilgili temel bir eğitim veriliyor. Çocuklarda bu sürece eğitici oyunlar dahil ediliyor. Böylelikle çocuklara daha keyifli bir öğrenme ortamı sunuluyor. Eğer kursiyer yüzme biliyorsa bu durumda teknik öğrenim gruplarına yönlendiriliyor. Teknik öğrenim gruplarında, temel yüzme tekniklerinin öğretilmesi hedefleniyor. Atlama, koordinasyon, dönüş ve bitiriş çalışmaları yapılıyor. Farklı stillere yönelik antrenmanlara da teknik öğrenim gruplarında yer veriliyor.


Özel Yüzme Eğitimi

Kadıköy Yüzme Kulübü’nde sunulan bir başka seçenek özel yüzme dersleri oluyor. Özel yüzme dersi seçenekleri hem çocuk hem de yetişkinler tarafından değerlendirilebiliyor. Özel yüzme dersleri grup derslerinden farklı biçimde ilerliyor. Bu seçenek; program uyuşmazlığı ya da kursiyerin psikolojik durumu gibi pek çok nedenle tercih edilebiliyor. Ders programı kursiyerin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda belirleniyor. Derslerin hangi hızda ve yoğunlukta ilerleyeceğine kursiyer ve antrenör ortak karar veriyor. Dersler antrenörle birebir olarak yürütülebiliyor. Bununla birlikte iki ve üç kişilik özel yüzme eğitimlerinden söz etmek de mümkün olabiliyor. Özel yüzme dersi paketleri, ücretleri ve kayıt süreci hakkında bilgi için antrenörlerle irtibata geçmek gerekiyor.

Siz de yüzme eğitimi almak istiyorsanız, kurslarımız hakkında bilgi sahibi olmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız varsa bizimle ile iletişime geçebilirsiniz. Kurs içerikleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve kayıt yaptırmak için bizi arayabilir, kulübümüzü ziyaret edebilirsiniz. Kulübümüz hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

11 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page